GRINDŲ DANGŲ SISTEMOS

Sąvoka „polimerinės grindų dangos“ reiškia apibendrintą pavadinimą visų dangų, pagamintų sintetinių dervų (epoksidinių, poliuretaninių ir kitų) pagrindu. Visoms joms būdinga viena bendra ypatybė – polimerizacijos reakcija, kai iš pradžių skysti komponentai konvertuojasi į kietą patvarų polimerą. Skaitydami apie tokias dangas statybinę literatūrą ar internete, dažnai randame ir kitokių pavadinimų, tokių kaip „liejamos grindys“, „pramoninės grindys“ ar „besiūlės grindys“. Šie terminai neprieštarauja „polimerinių grindų“ sąvokai, o ją papildo, padeda geriau suvokti šių dangų savybes.

Pavyzdžiui, pavadinimas „liejamos grindys“ reiškia, kad dangų komponentai tiekiami skystu pavidalu. Jie maišytuvu kruopščiai sumaišomi statybvietėje pagal tam tikrą santykį, gautas skiedinys išliejamas ant grindų, pats savaime išsilygina, sukietėja, ir danga įgauna galutinį vaizdą. 

Pavadinimas „pramoninės grindys“ reiškia, kad dangų pagrindinė naudojimo sritis yra pramonė, ypač maisto gamybos įmonės. Tokioms dangoms būdingos visos savybės, reikalingos pramoninėms grindims:

  • didelis mechaninis tvirtumas,
  • aukštas atsparumas nusidėvėjimui,
  • geras cheminis atsparumas,
  • higieniškumas (t. y. jas lengva valyti),
  • saugumas (dangos neslidžios, gali būti laidžios elektrai).

Besiūles dangas patogu eksploatuoti – lengva valyti, važiuodami nebarška vežimėliai, skysčiai pro siūles nepatenka į betoninį pagrindą, kur kauptųsi, todėl patalpoje neatsiranda nemalonių kvapų. 

Polimerinės grindų dangos skiriasi sluoksnio storiu: nuo plonasluoksnių (dažytų) iki storasluoksnių pramoninių sistemų, atlaikančių labai dideles dinamines apkrovas. Dauguma tokių sistemų susideda iš gruntinio ir apdailos sluoksnio, į kurio sudėtį papildomai įeina tokie užpildai, kaip dolomitas, kvarcinis smėlis, korundas ir kt.

Nėra universalios grindų sistemos, todėl, renkantis grindis, būtina įvertinti toliau paveikslėlyje nurodytų veiksnių visumą:

Atmink! Nors ir kokia brendinė būtų grindų danga, jeigu ji netinkamai parinkta ir neatitinka eksploatavimo sąlygų, arba įrengdamas Rangovas nesilaiko Gamintojo technologinių reikalavimų, laukia nusivylimas – artimiausiu laiku teks remontuoti grindis arba viską perdaryti!

Toliau pateikiamos populiariausios grindų dangų sistemos. Iš viso jų – per 20. Neturite laiko studijuoti sistemas? Kreipkitės į mus nurodytais kontaktais. Telefonu išsiaiškinsime Jūsų poreikius, jeigu reikia, su dangų pavyzdžiais atvažiuosime apžiūrėti esamą betoninį pagrindą ir pateiksime pasiūlymą.